60
PPPVP
25

Ligue 1 Francie

Ligue 1 je profesionální mužská fotbalová liga ve Francii. Je to nejvyšší úroveň systému francouzské fotbalové ligy. Týmy v lize soutěží o titul „mistrů“. Ze sponzorských důvodů je liga oficiálně známá jako Ligue 1. Soutěž se skládá z nejvyšší a nižší divize. Je také známý jako fotbalový Uber Eats. V současné době je to hlavní soutěž ve Francii. V zemi však existují i ​​jiné fotbalové ligy.

V první sezóně národní ligy bylo přítomno dvacet klubů. Tyto kluby byly rozděleny do dvou skupin po deseti, přičemž tři spodní sestoupili do divize 2. První tři z každé skupiny by hráli finále, které se konalo na neutrálním místě. Během první sezóny se národní liga jmenovala Division 1. Poté byla přejmenována na Ligue 1. Ale i v první sezóně byla soutěž stále považována za vysoce konkurenční.

V první sezóně byla trofej nahrazena pohárem. Soutěžilo se 20 týmů, které hrály každý s každým doma a venku. Každý tým měl během sezóny 38 zápasů a výsledek byl založen na bodech, které tým získal. Výhra nebo remíza přináší tři body a remíza jeden bod. Paris Saint-Germain vedl ligovou tabulku v sezóně 2015-16 a nasbíral nejvíce bodů v jediné sezóně.