72
PPRPP
14

Bundesliga Německo

Bundesliga (německy „fotbalová liga“) je nejvyšší úrovní systému německé fotbalové ligy a primární soutěží v zemi. Je to jedna z nejlepších lig na světě a už léta přitahuje fanoušky z celého světa. Zde je to, co potřebujete vědět o této přední fotbalové soutěži. Kromě toho, že Bundesliga je v Německu nejvyšší fotbalovou úrovní, pořádá také mezinárodní mistrovství. Zde jsou některá zajímavá fakta o tomto turnaji.

Bundesliga vyhrála osm UEFA Champions League a šest UEFA European League. Liga také vyhrála čtyři evropské poháry vítězů pohárů, dvě mistrovství světa klubů FIFA a tři interkontinentální poháry. Nejlépe skórující klub v lize je korunován šampionem. Kromě německého šampionátu se čtyři nejlepší kluby kvalifikují do skupinové fáze UEFA Champions‘. Aby pomohla svým mladým talentům, má Bundesliga na svém kontě několik prestižních ocenění.

Před vytvořením Bundesligy se německý fotbal hrál na amatérské úrovni. Před zavedením profesionality na částečný úvazek v roce 1949 existovala řada subregionálních lig, nazývaných Oberligen. Mistrovství republiky hráli krajští mistři, druzí hráli play off. V roce 1900 byl v Lipsku založen Deutscher Fussball Bund s 86 kluby. První zápas Bundesligy se odehrál mezi VfB Lipsko a DFC Praha v Altoně.